Akční nabídka

20 918,- / 16 734,-
(sleva 20%)

TEPLOVZDUŠNÉ VLOŽKY -> 1 sklo - rovné -> Vatra Optima KP 150 PLUS pohledová šířka a výška po obezdění / 630x560 mm /

60 185,- / 51 627,-
(sleva 14%)

KRBOVÉ OBKLADY -> VATRA DESIGN -> krbové komplety ( vložka + obklad + montáž ) -> KRYSTAL_ROHOVY_BEZ_RIMS včetně vložky Optima Klasik 150 K

teplovzdušné a teplovodní vytápění - výhody a nevýhody 

Zákazníci často kladou otázku zda je podle našeho názoru lepší teplovzdušné nebo teplovodní vytápění. Na takto položenou obecnou otázku je možno odpovědět rovněž obecně a to že obě řešení mají své pro a proti a že záleží na situaci klienta. Vždy je nutno zvážit všechny vstupy zadání. Jiná situace je u chalupáře který obývá prostor nepravidelně, nemá počítáno s rozvody ústředního vytápění a jiná situace je u klienta s rodinným domkem který obývá prostor se svou rodinou permanentně a z rozvody počítá jelikož má počítáno s elktrokotlem, boilerem a akumulační nádrží. V případě chalupáře spíše doporučíme teplovzdušné vytápění. Náklady na kompletní rozvod by byli vysoké, údržba zařízení, které by se zapínalo a vypínalo s velkými časovými odstupy by byla náročnější, roztápění celého systému by bylo pomalejší a naopak díky větší tepelné akumulaci by topilo ještě nějakou dobu po opuštění objektu hřálo. Navíc závislost na elektřině ( nutné čerpadlo) by topný systém nebyl nezávislou alternativou, obzvláště třeba v horách kde jsou výpadky častější a delší. Teplovzdušný rozvody by byl podstatně rychlejší, pořizovací cena podstatně nižší a nezávislí na el. energii protože i v případě použití externího ventilátoru ( interní v přímo ve vložce obecně nedoporučujeme) je systém funkční protože vždy alespoň částečně funguje samotížně.Naopak v u rodinného domu by teplovodní systém uspořil spousty nákladu až o 70%. Kdykoliv při zatopení v krbu by krb převzal funkci vytápění domu,a užitkové vody a "odpojil" tak kotel z provozu. Přebytečné teplo by bylo odvedeno do akumulační nádrže, kde by ještě několik dnů bylo připraveno k použití. Náklady na realizaci by byly navýšeny pouze o výměník a řídící jednotku ( strojovnu). ostatní by již v domě bylo jako součást systému s kotlem, krby by pouze tyto rozvody využil. I tak je třeba poznamenat že tyto dva systémy teplovodní a teplovzdučný je ideální kombinovat. 

jak postupovat při řešení vytápění domu krbem? 

Nejlepší je zastavit se s plánkem domu na některé provozovně A-Z KRBY a prodiskutovat vše s prodejci - projektanty případně zde domluvit na doplňující konzultaci přímo na místě stavby. Konzultace na místě je lepší vždy až po první schůzce v provozovně jelikož pro základní podání vzájemných informací a předvedení vzorků je první kontakt v provozovně nezastupitelný a při následné konzultaci na místě budoucího provedení díla je již technik připraven na jednotlivé alternativy. Občas zákazníci tuto fázi podceňují a mají pocit že prodejce je líný jelikož nechce na základě telefonátu "vyrazit" do terénu. Naopak jedná se o snahu prodejce věc kvalitně technicky vyřešit.  

teplovzdušné rozvody - nabídka z produktového katalogu zde.   
teplovodní rozvody - nabídka z produktového katalogu zde.